ProjectArchitectureIle kosztuje projektowanie wnętrz we Wrocławiu?
Ile kosztuje projektowanie wnętrz we Wrocławiu

Ile kosztuje projektowanie wnętrz we Wrocławiu?

Zastanawiasz się Ile kosztuje projektowanie wnętrz we Wrocławiu? Wiele osób poszukujących projektanta wnętrz we Wrocławiu zwraca uwagę na cennik. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ na początek należy przede wszystkim zapoznać się z portfolio takiego fachowca. Wybierając biuro projektowania wnętrz, warto upewnić się, że znajdziemy tam osobę, która spełni nasze oczekiwania wizualne i stylistyczne. Dopiero w kolejnym kroku należy zwrócić uwagę na cenę za m2, ale ostateczny koszt i tak uzależniony jest od dodatkowych czynników.

Projektowanie wnętrz we Wrocławiu – Od czego zależy cennik?

Ostateczna cena za projekt uzależniona jest od wielu czynników i dlatego trudno z góry jest określić, ile będziemy musieli zainwestować. Na szczęście jednak projektanci bardzo często oferują darmowe wyceny, dzięki czemu możemy poznać przybliżony koszt aranżacji wnętrza.

Cena projektanta wnętrz we Wrocławiu zależy przede wszystkim od jego wiedzy, zdobytego doświadczenia oraz zdolności artystycznych. Profesjonaliści muszą mieć więc wiedzę z zakresu budownictwa i architektury, ale również branży instalacyjnej. Ponadto niezbędna jest także znajomość mebli, sprzętów, urządzeń i różnych akcesoriów, których ilość jest ogromna.

Z racji tego, że każdy budynek czy pojedyncze pomieszczenie jest zupełnie inne i ma inne wymiary, to cena usługi nigdy nie będzie taka sama. Ponadto projektant musi zrealizować wizję zamawiającego, tworząc funkcjonalne i stylowe wnętrze klasyczne lub minimalistyczne albo rozbudowane i nowoczesne.

Jakie usługi oferuje projektant wnętrz we Wrocławiu?

Cennik projektanta wnętrz we Wrocławiu uzależniony jest również od tego, jaki projekt potrzebujemy. Trzeba więc zastanowić się nad koncepcją oraz formą wymarzonego pomieszczenia czy całego budynku.

Projekt koncepcyjny obejmuje układy funkcjonalne i wizualne oraz inne opracowania graficzne, które przedstawiają klimat i estetykę wnętrza. Znajdziemy tu również propozycje materiałów z opisem.

Projekt kompleksowy zawiera część koncepcyjna i wykonawczą. W dokumentach zapisano wszystkie wytyczne dla przyszłych wykonawców. Można sprawdzić rysunki z planem instalacji, zmiany budowlane, podłogi i sufity, meble i szczegółowe wytyczne materiałów.

Kompleksowy projekt z nadzorem dodatkowo zawiera nadzorowanie nad wszystkimi pracami. Architekt będzie obecny na budowie, aby kontrolować przebieg prowadzonych robót.

Ile kosztuje projektowanie wnętrz cena za m2 we Wrocławiu?

Cena projektanta wnętrz za m2 we Wrocławiu jest zróżnicowana, ponieważ może wynosić od 150 do nawet 400 zł. Wartość usługi zależy od wielu różnych czynników, które zawsze indywidualnie ustalane są z każdym inwestorem, aby osiągnąć porozumienie i uwzględnić wszystkie potrzeby zamawiającego.

Cennik projektowania wnętrz we Wrocławiu podany jest za metr kwadratowy, ale również na podstawie stawki godzinowej architekta. Oferowane są również jednorazowe konsultacje. Cena projektu może także zostać uwzględniona jako procent całej wartości inwestycji i najczęściej wynosi wtedy 4-5%.

 

Skontaktuj się ze mną