ProjectArchitectureProjektowanie wnętrz Wrocław
Projektowanie wnętrz Wrocław

Projektowanie wnętrz Wrocław

Projektowanie wnętrz Wrocław – zaprojektuj wnętrza w Twoim stylu z pomocą projektanta!

Mieszkania we Wrocławiu to zazwyczaj historyczne i klimatyczne kamieniczki z historią. Dlatego też aranżując poszczególne pomieszczenia warto warto skorzystać z projektowanie wnętrz  wrocławskich architektów.

Historyczne kamieniczki w sercu miasta

Wrocław to historyczna stolica Dolnego Śląska, jak również całego Śląska. Dlatego też projektując wnętrza warto przemycić kilka elementów typowo kulturowych. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się mieszkania nowoczesne w stylu loftowym, jednak i do takiego wnętrza można dodać elementy typowe dla Wrocławia.

Jednak to o czym należy pamiętać w pierwszej kolejności to fakt, że wnętrze musi w pełni odzwierciedlać charakter i osobowość domowników. Z kolei ergonomia i komfort codziennego użytkowania zależy od wielu zmiennych czynników.

Decydując się na aranżację wnętrz warto zdecydować się na jeden główny element, który będzie najbardziej widoczny. Może to być rzeźba lub obraz, albo inne dzieło wrocławskiej sztuki.  W takiej sytuacji, projektant dobierze odpowiedni rodzaj oświetlenia, który podkreśli całość aranżacji.

Projekt wnętrz na terenie Wrocławia

Zdecydowanie lepiej poświęcić więcej czasu i zasobów na dobry projekt, niż w późniejszym czasie denerwować się na kiepskie i mało funkcjonalne rozwiązania.  Decydują się na projektanta zyskujesz pewność spójności w wybranym przez siebie stylu.

Wszystkie elementy, takie jak kolorystyka, wybór materiałów, mebli, rodzaju oświetlenia czy dodatków musi tworzyć jedną całość.

Klasyka w stylu Wrocławia

Klasyczny styl wnętrz ma stale poszerzające się grono zwolenników. Zdecydowanie ma charakter ponadczasowy, elegancki i zawsze modny. To co go wyróżnia to przede wszystkim jakość i dbałość o najmniejsze szczegóły, które charakteryzują się harmonią i estetyzmem.

Neutralne kolory ścian, podłoga z drewna lub kamienia. Masywne, drewniane meble, nadające ciepłego wyglądu we wnętrzu, najczęściej zdobione złotymi okuciami. W klasycznej aranżacji nie może zabraknąć eleganckich, mosiężnych lamp, obrazów w zdobionych ramach, udrapowanych tkanin oraz roślin doniczkowych. Styl klasyczny doskonale dogaduje się z minimalizmem. Te dwa style zdecydowanie do siebie pasują i mogą pięknie się uzupełniać.

To wszystko podkreśla piękno historycznego Wrocławia skrytego w mieszkaniach uroczych kamieniczek, które tworzą przecież tożsamość miasta. Dlatego warto korzystać z dobroci historii i wyciągać z niej to co najlepsze, to co podkreśli charakter mieszkania i ich domowników.

Zapraszam do wybranej formy kontaktu i współpracy. Razem stworzymy mieszkanie marzeń.

Skontaktuj się ze mną