Proces projektowy

ROZMOWY

Pierwszym etapem procesu projektowego jest rozpoznanie Państwa potrzeb, aby móc zaproponować unikalny projekt i rozwiązania, które będą dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Jest to etap rozmów, spotkań i pozyskiwania informacji. W tym celu otrzymują Państwo szczegółową ankietę z pytaniami o potrzeby funkcjonalne i estetyczne, budżet, preferowane rozwiązania techniczne i instalacyjne, a także styl życia. Na tym etapie dokonywane są również pomiary projektowanej inwestycji, o ile jest taka możliwość i ustalenia. W innej sytuacji, pracujemy na rzutach dostarczonych przez Inwestora lub dewelopera, dopuszczając korektę wymiarów, jeśli są rozbieżności ze stanem rzeczywistym lokalu.

KONCEPCJA PROJEKTOWA

Mając pełen zestaw potrzebnych informacji, przystępujemy do prac nad koncepcją funkcjonalno-wizualną. Jest to etap podzielony na dwie części. W pierwszej kolejności prezentujemy Państwu 2-3 propozycje układów funkcjonalnych 2D projektowanych pomieszczeń, które są najlepszymi możliwymi rozwiązaniami dla danej przestrzeń. Po akceptacji i ewentualnych korektach powstaje finalny układ, który stanowi podstawę do rozpoczęcia koncepcji 3D. Projekt przedstawiany jest następnie w postaci fotorealistycznych wizualizacji tak, aby jak najrzetelniej odzwierciedlić efekt, jaki powstanie po realizacji koncepcji. Pracujemy tutaj z uwzględnieniem wytycznych z ankiety przedprojektowej oraz wszystkich innych ustaleń. Wraz z wizualizacjami otrzymują Państwo opis techniczno-materiałowy oraz możliwość spotkania w celu prezentacji rzeczywistych materiałów użytych w projekcie.  Praca nad koncepcją nie jest kwestią zamkniętą, tak też Inwestor otrzymuje możliwość wprowadzenia 2 serii poprawek do projektu. Oczywiście mają Państwo możliwość uczestniczenia w całym procesie, abyśmy wspólnie mogli stworzyć idealne dla Państwa wnętrze.

 

DOKUMENTACJA WYKONAWCZA

Po akceptacji wizualizacji – projektu koncepcyjnego, rozpoczynamy prace nad dokumentacją wykonawczą projektu, niezbędną dla wykonawców w celu przeprowadzenia realizacji zgodnie z założeniami projektowymi. Na dokumentację składają się rysunki techniczne m.in. podłóg, sufitów, ścian, łazienek, a także mebli projektowanych na wymiar i innych szczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Są one zwymiarowane i opisane pod względem dobranych materiałów, kolorów oraz rozwiązań. Wraz z dokumentacją techniczną otrzymują Państwo zestawienie produktów, na które składa się spis m.in. mebli ruchomych, opraw oświetleniowych, płytek, armatury i ceramiki, tapet, czy osprzętu elektrycznego. Tak przygotowaną dokumentację i zestawienia konsultujemy z naszymi dostawcami i wykonawcami, aby uzyskać poszczególne wyceny i oferty.

 

NADZÓR AUTORSKI NAD PROJEKTEM

Elementy składowe projektu – wizualizacje koncepcji oraz dokumentacja wykonawcza są przygotowywane w rzetelny sposób tak, aby możliwie jak najbardziej ułatwić wykonawcom realizację projektu. W zależności od Państwa indywidualnych preferencji i zapotrzebowania, bierzemy udział w nadzorze autorskim nad realizacją. Ten etap polega na konsultacjach z wykonawcami i objaśnianiu poszczególnych rozwiązań tak, aby mieć pewność, że realizacja przebiega zgodnie z założeniami projektanta i oczekiwaniami Inwestora. Jest to również omawianie i rozwiązywanie bieżących zagadnień, powstałych na etapie remontu i wykończenia, a także wizyty na miejscu realizacji.

Skontaktuj się ze mną